close
تبلیغات در اینترنت
دنده

دنده


 

 

 

 

 

 

 

 

ترجمه گر: افشن دادرس

 

هشدار!


هنگام رانندگی، شما باید قادر به تغییر چرخ دنده ها بدون نگاه کردن در اهرم و یا پای خود را. تمرین این نشستن در ماشین با موتور خاموش است و کلاچ فشرده کردن نیست.

اگر شما دچار مشکل تسلط بر چرخ دنده ها، به همین دلیل سعی نکنید رانندگی یک ماشین 2passautomatic.

آزمونگر در آزمون رانندگی شما خواهد داد که شما را به انتظار: -
استفاده از کنترل هموار و به درستی
تعادل فشار دادن پدال گاز و کلاچ به حرکت به دور هموار
سرعت به طور مساوی
اجتناب از به تاخیر انداختن ماشین
چرخ دنده ی سمت راست را انتخاب کنید و تغییر دهید و در زمان مناسب قبل از خطر
ترمز را به آرامی و در زمان مناسب
بدانید چگونه و چه وقت به درخواست ترمز دستی

خط
چرخدنده ها در بسیاری از وسایل نقلیه 4 چرخ دنده های اول 'H' ظاهر بر روی اهرم دنده را تشکیل می دهند.
خنثی موقعیت میانی در شکل گیری 'H' بر روی چوب دنده است.
برای تعامل با دنده معکوس شما گاهی اوقات باید به یکی از دو فشار اهرم دنده پایین یا لغو آن را نسبت به شما. وسایل نقلیه مختلف نصب setups متفاوت است. بنابراین همیشه چک معکوس است در یک وسیله نقلیه جدید.

معکوس است که اغلب در یکی از 3 موقعیت هایی که در خال خال قرمز در مقابل نمودار.
در بیشتر خودروها در حال حاضر دارای یک چرخ دنده ی 5th یا 6TH.

1ST دنده برای حرکت کردن، مانور و خزنده به آرامی در ترافیک و در اتصالات استفاده می شود.
2ND دنده برای حرکت کردن پایین تپه بسیار تند، ایجاد سرعت پس از در حال دور شدن و رانندگی در سرعت های پایین استفاده می شود.
3RD دنده استفاده می شود برای ساخت تا به سرعت و هنگامی که شما نیاز به قدرت بیشتری برای بالا رفتن از تپه. نیز افزایش می دهد کنترل خود را هنگام رفتن به پایین تپه شیب دار و برخورد با برخی از خم.
دنده 4TH برای رانندگی در سرعت های بالاتر از 30 مایل در ساعت، که در آن هیچ از خطرات برای مقابله وجود دارد استفاده می شود.
دنده 5th یا 6TH تمام وسایل نقلیه دارای یک چرخ دنده ی 5th یا 6TH. می دهد که اقتصاد سوخت بهتر است. این است که به طور معمول تنها در جاده های باز استفاده می شود در هنگام مسافرت به طور مداوم در سرعت های بالاتر.

برای تمرین - تغییر نام از طریق چرخ دنده در جاده ها، برای اولین بار نسبتا راست، جاده گسترده ای پیدا کنید که در آن کمی و یا بدون ترافیک دیگر وجود دارد.
حرکت کردن در دنده اول و تغییر به دنده 2ND به زودی به عنوان شما می توانید. سرعت بخشیدن به حدود 15-20 مایل در ساعت، و سپس به دنده 3RD را تغییر دهید. سرعت بخشیدن در 3RD به 25-30 مایل در ساعت و سپس تغییر به 4TH.
شما فقط نیاز به تمرین با استفاده از چرخ دنده 5th 6th و زمانی که شما صالح با استفاده از 4 چرخ دنده اول است.

برای تمرین - تغییر DOWN از طریق چرخ دنده هنگامی که شما ساخته شده است تا سرعت خود را به 30 مایل در ساعت و شما را در دنده 4TH هستند، چک کردن آینه مطمئن شوید که آن را بی خطر است.
با ترمز به آرامی به سرعت خودرو را به حدود 20 مایل در ساعت است. رها ترمز و تغییر به دنده 3RD. دوباره چک کردن آینه و، در صورت امن، استفاده مجدد از ترمز را به آرامی و کم کردن سرعت به حدود 10 مایل در ساعت است.
رها ترمز و تغییر به دنده 2ND.

چک کردن آینه، در صورت امن، ساخت تا به سرعت خود را، تغییر چرخ دنده ها، تا زمانی که شما رسیدن به 30 مایل در ساعت دوباره. تمرین نگه دارید تا زمانی که شما احساس اعتماد به نفس کنید.

درباره تغییرهای دنده بلوک
برخی از رانندگان عادت همیشه از طریق چرخ دنده یک توسط یک تغییر (1،2،3،4،5 - 5،4،3،2،1). این عادت تا با برخی از رانندگان مسن تر از زمانی که آنها در اصل آموخته است که به درایو چندین سال پیش گیر کرده است.
امروز، در یک ماشین عادی و روزمره رانندگی در جاده، آن است که به طور کلی تمرین خوبی برای استفاده از چرخ دنده ها در این راه نیست. ما می توانیم در تغییر بلوک های پایین چرخ دنده ها (5TH به 2ND یا 4th تا 2ND و غیره)

در طول این سالها، طراحی و مهندسی خودرو موتور بهبود یافته است. در مقایسه با اتومبیل حتی ده سال پیش، اتومبیل مدرن، سبک تر، قوی تر و بیشتر مربوط به مبحی حرکت گازا و وا. این تغییرات به معنای آن است که روش رانندگی که در اتومبیل مسن ضروری است، دیگر در رانندگی مدرن مورد نیاز است.

لازم است برای تغییر چرخ دنده ها به ترتیب نیست. برای مثال: اگر شما در حال رانندگی همراه در 50 مایل در ساعت در دنده 5TH، و شما می خواهید به نوبه خود به سمت چپ به جاده سمت، شما ممکن است قادر به انجام این کار بدون نیاز به توقف. همانطور که شما به محل اتصال نزدیک شما نیاز به کاهش سرعت خود را (با استفاده از ترمز خود را) تا زمانی که شما به آرامی به اندازه کافی به محل اتصال با خیال راحت می رویم. هنگامی که شما را به سرعت امن با استفاده از ترمز کند، شما باید برای انتخاب یک چرخ دنده است که خودرو در آن سرعت رانندگی راحتی. در بیشتر خودروها بهترین دنده برای این کار خواهد بود 2ND. بنابراین، حرکت اهرم دنده به طور مستقیم به موقعیت دنده دوم پرش چرخ دنده های دیگر.

مزایای این سبک رانندگی عبارتند از: اقتصاد بهتر سوخت و کمتر به طور کلی سایش و پارگی، خستگی راننده کمتر در سفرهای طولانی و کنترل فرمان در مواقع اضطراری است

 

انتقال کتابچه راهنمای کاربر

راهنمای انتقال خودرو معمولی، با (به عنوان مثال) پنج دنده جلو، و در نتیجه مجبور خواهد بود که هفت پوزیشن های ممکن: پنج جلو چرخ دنده ها، دنده معکوس، و "بی طرف" موقعیت مرکزی. بعضی از وسایل نقلیه یک دکمه ویژه ای برای جلوگیری از درگیری تصادفی معکوس. برخی دیگر نیاز به اهرم را برداشته، به پایین فشار داده، یا با نیروی اضافی برای تعامل با معکوس نقل مکان کرد. در انتقال با معکوس به طور مستقیم زیر پنجم، ممکن است مکانیکی قفل کردن جلوگیری از انتخاب معکوس به جز از خنثی وجود دارد، در نتیجه جلوگیری از یک راننده از درگیر شدن معکوس در حالی که تلاش برای ششم را انتخاب کنید به شش سرعت انتقال استفاده می شود.

 

دستی الگوهای متداول تغییر انتقالطرح
Manual Layout.svg این الگوی تغییر شایعترین نوع تغییر با سرعت پنج است. این طرح منطقی بصری است زیرا آن را در بالا سمت چپ شروع می شود و با این نسخهها کار از چپ به راست، بالا به پایین، با معکوس در پایان دنباله و به سمت عقب خودرو
Manual Layout 2.svg

این الگوی تغییر یکی دیگر از الگوی تغییر با سرعت پنج که می تواند در Saabs، BMWs، برخی از Audis، عقاب، Volvos، Volkswagens، Škodas، Opels، Hyundais، بسیاری از رنو، برخی از فورد دیزل، و بیشتر است.

Manual Dogleg.svg این الگوی تغییر، گاهی اوقات به نام یک الگوی legshift سگ در بسیاری از اتومبیل های مسابقه و در وسایل نقلیه جاده قدیمی با انتقال سه سرعت مورد استفاده قرار می گیرند. این نام برگرفته از مسیر بالا و بیش از حد بین چرخ دنده های اول و دوم است. استفاده از آن در اتومبیل های مسابقه و ماشین های اسپرت رایج است، اما در حال کاهش به عنوان شش سرعت و گیربکس های پی در پی در حال تبدیل شدن بیشتر رایج است. داشتن دنده برای اولین بار در سراسر پای سگ مفید است به عنوان دنده اول است به طور سنتی تنها برای گرفتن اتومبیل در حال حرکت استفاده می شود و از این رو آن را اجازه می دهد تا چرخ دنده های دوم و سوم را به جلو و عقب از یکدیگر، که به تسهیل انتقال بین این دو تراز وسط قرار دارد. از آنجا که اکثر گیربکس های مسابقه غیر synchromesh هیچ تاخیر قابل ملاحظه ای وجود دارد در هنگام upshifting از ابتدا از طریق پا سگ را به دوم.

این الگوی دنده همچنین می توانید برخی از وسایل نقلیه سنگین که در آن دنده اول نسبت فوق العاده کم برای استفاده در شرایط افراطی ایستاده شروع یافت می شود، و استفاده کمی در رانندگی عادی به طور.
Manual Layout6.svg این الگوی تغییر از یک الگوی معمول برای انتقال شش سرعت است. شش سرعت حداکثر معمولا در انتقال محدوده تک، با این حال بسیاری از کامیون های نیمه و سایر وسایل نقلیه بزرگ تجاری دیده می شود انتقال دستی با 8، 16 و یا حتی 20 سرعت است، که ممکن است به دلیل به جعبه دنده چند برد. در چنین حالتی، معکوس است در خارج از قرار "H" با یک مسیر تغییر دارای سطح شیب دار، برای جلوگیری از اهرم تغییر از زور بیش از حد به فضای راننده (در اتومبیل های درایو سمت چپ) هنگامی که معکوس انتخاب شده است. تعداد بالاتر از سرعت در اتومبیل، اتفاقات نادر، اگرچه نمونه های وجود دارد، مانند پورشه 911، است که با یک جعبه دنده هفت سرعته مجهز است.
Manual Layout4d.svg الگوی برای یک ماشین با سرعت 4 دنده.
Manual Layout 3.svg الگوی برای یک ماشین با سرعت 3 دنده.
Column4MT.svg الگویی برای عیار ستون با سرعت 4 دنده.
برچسب ها : دنده ,

ارسال نظر برای این مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

مطالب گذشته

ماشین هیدروژنی هسته ای چین تاریخ : جمعه 11 مرداد 1392
سنسور اکسیژن تاریخ : جمعه 11 مرداد 1392
دنده تاریخ : چهارشنبه 09 مرداد 1392
دانلود جزوه سیستم برق خودرو تاریخ : چهارشنبه 09 مرداد 1392
رادیاتور تاریخ : چهارشنبه 09 مرداد 1392
ترمز تاریخ : چهارشنبه 09 مرداد 1392
موتور / گیربکس تاریخ : چهارشنبه 09 مرداد 1392
چگونه برای تمیز کردن موتور خودرو تاریخ : چهارشنبه 09 مرداد 1392
سیستم تعلیق چیست؟ تاریخ : سه شنبه 08 مرداد 1392
عکس زیبا از ماشین تاریخ : سه شنبه 08 مرداد 1392